**
 
LiveZilla Live Help

Didim Otelleri

Altınkum DidimAydın sınırları içinde yer alan Didim. Kuşadası'ndan 70 Bodrum'dan 110 km. uzaklıkta önemli bir turizm merkezi. Güllük Körfezi'ni çevreleyen iki yarımadadan biri (diğeri Bodrum yarımadası) üzerinde yer alan Didim, 53 kilometrelik sahil şeridinin üzerinde hemen hepsi kumsal olan onlarca koya sahip. Bu koylar içinde kuşkusuz en önemlisi, oteller bölgesinin hemen önünde uzanan, Ege'nin dünyaca ünlü plajlarından biri olan Altınkum.
Tarihte Didim heykellerle dolu kutsal yolla Milet'e bağlıydı. Günümüzde Aydının ilçesi olan Didim, Ege Denizinin bir yarımadası şeklindedir. Kuşadası ve Bodrum'dan da ulaşım sağlanabilen Didim çok değerli tarihi eserleri, ören yerleri ve sahil şeridindeki tesisleriyle dünya çapında turistik bir merkezdir. Didim; havada ki nem oranının çok az olması ve coğrafi yapısı gereği Astım hastalığına iyi gelen dünyadaki iki bölgeden biridir. 57 km sahil şeridine sahip olan Didim oldukça sıcak bir iklim kuşağında almasına karşın, düşük nem oranı yazın bunaltıcı sıcaklardan şikayet edenler için iyi bir seçenek oluşturuyor. Yöredeki 200'e yakın turistik tesis her zevke ve keseye hitap edebilecek çeşitlilikte. Ev pansiyonlarından otellere, kamp yerlerinden tatil köylerine uzanan geniş bir yelpaze içinde pek çok konaklama seçeneği var.
Zamanınızı tertemiz kıyı şeridinde denize girerek, büyülü Ege maviliklerinde tekne gezisine çıkarak, su sporları yaparak ya da yöredeki tarihi ve turistik yerlere düzenlenen günlük turlara katılarak değerlendirebilirsiniz. Tarihi yerlerin başında Apollon Tapınağı geliyor. Apollon antik dünyanın en büyük üçüncü tapınağı olmasının yanında, dünyanın yedi harikasından biri olan Artemis Tapınağı'nın mimari ikizi.
Didim, konumundan dolayı büyük bir avantaja sahip. Ege'nin, dolayısıyla antik dünyanın pek çok yerleşim yeri, günlük turlarla gidilip gezilebilecek uzaklıkta. Örneğin antik çağın filozoflar kenti Milet, Didim'e sadece 20 km. mesafede.
Kurulduğunda deniz kenarında olan kent, Büyük Menderes nehrinin taşıdığı alüvyonlar yüzünden bugün ovanın ortasında kalıyor. Menderes Nehri'nin bir başka "eseri" de Didim'e 30 km uzaklıktaki Bafa Gölü. Bafa, eskiden Ege Denizi'nin bir koyu iken, ırmağın taşıdığı alüvyonlarla denizle ilişkisi kesilerek göle dönüşmüş. Didim'den 15 km. uzaklıkta ise mavi ile yeşilin kucaklaştığı şirin tatil beldesi Akbük bulunuyor.
Aşağıda Aydının en güzel tatil yerlerinden olan Didimde bulunan, otel avantaj üzerinden rezervasyon yapabileceğiniz oteller ve fiyatları listelenmiştir. Otel listesinde otelleri belli bölgelere göre ayırabilme veya adına ve fiyatına göre sıralama imkanına da sahipsiniz. Sıralama seçeneğini fiyat artan yaparak Didimde bulunan en ucuz otellerden, en pahalı otellere doğru listeleyebilirsiniz.
< Geri 1 | 2 İleri > En Ucuz Fiyatdan Sırala
Seabird Hotel Didim
Herşey Dahil (Alkolsüz)
Yalı caddesi, No:26 Altınkum-Didim-AYDIN
%40
İndirimli
66.00 39.60 TL 
Aktif Periyod Fiyat
Tuntaş Beach Hotel
Herşey Dahil
76 sk no 2 Altinkum 09270 Didim, Aydın
İndirimli
109.00 TL 
Aktif Periyod Fiyat
Orion Otel Didim
Yarım Pansiyon
Yalı Caddesi No: 73 Altınkum / Didim, Aydın
%40
İndirimli
97.00 58.20 TL 
Aktif Periyod Fiyat
Temple Class Hotel
Herşey Dahil
Yalı Cad.No:38 Altınkum Didim - Aydın
%40
İndirimli
128.00 76.80 TL 
Aktif Periyod Fiyat
Aristo Otel Didim
Herşey Dahil (Alkolsüz)
Altınkum mah. 6.sok. no 20 Didim - Aydın
%40
İndirimli
71.00 42.60 TL 
Aktif Periyod Fiyat
Temple Beach Hotel
Herşey Dahil
Yalı caddesi - Altınkum - Didim - Aydın
%40
İndirimli
140.00 84.00 TL 
Aktif Periyod Fiyat
Temple Miletos Hotel Didim
Herşey Dahil
Atatürk Bulv. Altınkum Mah. No: 13 Didim / Aydın
%40
İndirimli
122.00 73.20 TL 
Aktif Periyod Fiyat
Temple Hotel Didim
Yarım Pansiyon
Atatürk Bulvarı No.218 Altınkum Didim - Aydın
%40
İndirimli
92.00 55.20 TL 
Aktif Periyod Fiyat
Hotel First Class Didim
Herşey Dahil
Yali Caddesi No: 135 092370 Altinkum Didim Aydin
%40
Yeni İndirimli
122.00 73.20 TL 
Aktif Periyod Fiyat
Meryem Ana Hotel Didim
Herşey Dahil
Çamlık MaH. Üç Mevsim Cad. No24 - Altınkum Didim
Didyma House Hotel
Herşey Dahil
Karakol Caddesi No 18 Didim
Golden Kum Hotel
Yarım Pansiyon
Çamlık mahallesi 406 iskele sokak no:24
Club Hotel Tarhan
Herşey Dahil
Club Tarhan Tatil Köyü Didim, Aydın
Marla Otel
Oda Kahvaltı
Çamlik mah. Yunus cad. No:24 Altinkum Didim, Aydın
Palm Wings Beach Resort Otel
Herşey Dahil
Altınkum Mah. Mehtap Cad. 94 Sok. No: 21 Didim, Aydın
Venosa Beach Resort & Spa Otel
Herşey Dahil
Yeşilkent Didim - Aydın
Derby Otel
Oda Kahvaltı
Cumhuriyet Mah. 1001 Cad. No: 251 Akbuk Didim, Aydın
Sancar Kardia Otel
Yarım Pansiyon
Altınkum Mahallesi Karakol Caddesi No: 32 Altınkum Didim - Aydın
Nazar Hotel Didim
Yarım Pansiyon
Karakol Caddesi Altınkum Didim / AYDIN
Atlantik Apart Otel
Yarım Pansiyon
Çamlık Mah. Üç Mevsim Cad. No:15 Altınkum - Didim
< Geri 1 | 2 İleri >

Bu sorguda Didim Otelleri, otel fiyatları, otel rezervasyonu arandı, 23 kayıt bulundu.

 

OtelAvantaj.com sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları Tersane Tur'a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından OtelAvantaj.com sorumlu tutulmaz. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir. Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri arttırdıkları ya da azalttıkları yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir. OtelAvantaj.com’ daki otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. OtelAvantaj.com/Tersane Tur bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları OtelAvantaj.com Site Kullanım Kuralları ve Gizlilik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar. © 2011 Tersane Tur